Kaip pasirinkti tinkamą projektų valdymo kompaniją?

Paskelbta

Rengiantis pramoninių, komercinės paskirties pastatų ar gyvenamųjų namų statyboms, kyla natūralus klausimas: kaip užtikrinti sklandų, paprastą ir kokybišką darbų organizavimą bei vykdymą? Paprasčiausias sprendimas – pasitelkti profesionalią projektų valdymo kompaniją.

Projektų valdymas yra labai plati veiklos sritis, apimanti parengiamuosius darbus, priemonių ir įrangos organizavimą, inžinerinių konsultacijų teikimą, įmonių rangovių atranką, techninę statybų priežiūrą, dokumentacijos ruošimą, paslaugas, teikiamas pastato eksploataciniu laikotarpiu. Įprastai profesionalios projektų valdymo kompanijos turi didelę patirtį, platų patikimų partnerių ratą, todėl geba priimti lanksčius ir kokybiškus sprendimus, atsižvelgiant tiek į Užsakovo biudžetą, į darbams skirtą laiką, tiek į poreikius ir kokybinius reikalavimus.

Patikima statybų projektų valdymo įmonė atlieka Užsakovo funkcijas ne tik statybų laikotarpiu. Jos vaidmuo svarbus nuo pat idėjos kūrimo iki statinio eksploatavimo laikotarpio.

Į ką atsižvelgti, renkantis  projektų valdymo kompaniją?

Visų pirma, į kompaniją sudarančios komandos patirtį. Tik patyrę specialistai vykdo sklandžią ir kokybišką projekto priežiūrą bei projekto vykdymo kokybės kontrolę. Reikėtų atsižvelgti ir į motyvacijos aspektą. Jei statybų organizavimo ir valdymo įmonėje dirba motyvuoti skirtingų sričių ekspertai, tokia kompanija geba operatyviai priimti optimalius ir kokybiškus sprendimus, teikia išsamias konsultacijas bei projektui prideda daugiau vertės.

Vienas svarbiausių patikimos ir sklandų paslaugų teikimą garantuojančios kompanijos darbuotojų gebėjimų – įsiklausyti į kliento poreikius, sutapatinti save su klientu ir maksimaliai išpildyti jo lūkesčius. Patikimos kompanijos vardą pelno kompanijos, vykdančios skaidrią, atviro verslo politiką, o darbo etikoje besivadovaujančios aukščiausiais standartais.

Didelis įgyvendintų projektų skaičius bei platus klientų ratas kalba apie kompanijos profesionalumą, patikimumą ir darbų kokybę. Todėl renkantis projektų valdymo partnerį, verta atsižvelgti į projektų ir partnerių istoriją.